Мобилна изложба „Страдание и спасение“

„Страдание и спасение. Паметта за еврейските общности – гарант срещу омразата в обществото” е гостуваща изложба, която ще бъде представена в Изложбената зала на Историческия музей на 9 март от 14 часа.
Изложбата на сдружение „Европейски пространства 21“ разказва за съдбата на еврейските общности в Северна България и е резултат от теренно етноложко проучване, проведено сред общностите по проект „Страдание и спасение. Паметта за еврейските общности – гарант срещу омразата в обществото“. Мобилната експозиция се състои от постери с текстове и изображения, откъси от видео-интервюта, аудио илюстрации.
„Страдание и спасение” гостува на тутраканци със съдействието на Регионален исторически музей - Русе по повод Деня на спасението на българските евреи и почитане паметта на жертвите на Холокоста.