03.03.2016

Изложба "Руско-турската война през погледа на военни кореспонденти"

В дните около 3 март – от 29 февруари до 4 март в Изложбената зала на Исторически музей – Тутракан ще можете да видите изложба, подготвена от Историческия музей в Казанлък на базата на съхранявани в музея броеве от изданието „Иллюстрованная хроника войны”; гравюри, публикувани във френското издание „L`Univers illustré”, част от сбирка на колекционер и предоставени ни от НД „Русофили”; репродукции на руски и румънски художници за руско-турската война от 1877/78 г.; част от изложбата „Руски богатири на бреговете на Дунав”, предоставена ни от Суворовския музей в Санкт Петербург и експонати на Историческия музей в Тутракан, свързани с темата.

Предлагаме на вниманието ви и емблематични филмови заглавия, свързани Освобождението. От 24 февруари до 5 март (без неделя и понеделник) от 10,00 ч. и от 14,00 ч. в Посетителския център в Рибарската махала ще можете да видите филмите „Време разделно”, „Под игото”, „Апостолите”, „Героите на Шипка”, „Юлия Вревска”.